У путіна провели таємно опитування населення щодо війни. Апатія і втома вже є, а протестів не буде


20:1622.11.2022

На початку листопада одразу в кількох регіонах Росії (зокрема на Далекому Сході і в Центральному федеральному окрузі) на замовлення адміністрації президента (АП) РФ провели закриті фокус-групи про ставлення місцевих жителів до війни.

Про це “Медузі” розповіли два джерела, близькі до Кремля і знайомі з результатами дослідження.

За їхніми словами, дані фокус-груп чітко свідчать про те, що росіяни “не відчувають оптимізму щодо свого майбутнього і майбутнього країни”.

“Це не відхід в опозицію або повне неприйняття СВО [“спеціальної військової операції”]. Це байдужість і апатія. Нічого не надихає, нічого не тягне вперед. Тільки відчепіться від нас, не лізьте до нас”, – пояснив один зі співрозмовників.

Він підкреслив, що ці настрої, на думку замовників соцопитувань, не пов’язані з успішним контрнаступом українських військ – і відступом армії РФ із Херсона. У Кремлі вважають, що росіяни “втомилися від війни в принципі”.

Також співрозмовники “Медузи”, близькі до Кремля і знайомі з результатами фокус-груп, зазначили, що росіяни дедалі частіше ставлять собі запитання щодо причин війни (незважаючи на активну роботу пропагандистів): “Із чим пов’язані труднощі, чому вони відбуваються?”

Водночас результати закритих досліджень Кремля побічно підтверджуються результатами відкритих кількісних опитувань, проведених на початку листопада незалежною соціологічною компанією Russian Field у Москві. За цими відомостями, тільки 19% респондентів очікують, що в найближчому майбутньому їхнє життя зміниться на краще; 29% опитаних вважають, що їхнє життя зміниться на гірше; ще 36% вважають, що їхнє життя не зміниться. Також 57% опитаних зізналися, що новини про війну викликають у них втому (наприкінці липня про таку втому говорили тільки 41% респондентів).

Крім того, під час закритих фокус-груп росіян запитували про “головні больові точки”, пов’язані з війною. Згідно з результатами, це мобілізація, економічні труднощі через санкції та, що відносно неочікувано, блокування інстаграму.

У Кремлі, однак, не вважають, що в найближчому майбутньому в Росії почнуться масштабні антивоєнні протести, стверджують джерела “Медузи”. “Люди до всього звикають”, – додав один зі співрозмовників, близьких до адміністрації президента РФ.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'У путіна провели таємно опитування населення щодо війни. Апатія і втома вже є, а протестів не буде' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube