Запчастини для виготовлення зброї Росії і Ірану постачала компанія із Словаччини, – розслідування


09:0905.11.2022

Журналісти з’ясували, що компанії зі Словаччини займалися постачанням товарів подвійного призначення як до Росії, так і до Ірану.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, компанії зі Словаччини займалися постачанням до РФ та Ірану запчастин, які можна використовувати для виробництва зброї.

Про це пише Фокус з посиланням на газету Denník N.

Повідомляється, що на початку жовтня іранський безпілотник Mohajer-6, який використовується російська армія, впав у море неподалік Одеси. Як виявилось, цей БПЛА був оснащений першокласним австрійським двигуном Rotax 912iS. Його застосовують для конструювання невеликих цивільних літаків.

Газета пише, що виробник Rotax відразу спростував інформацію про постачання двигунів до Ірану і почав розслідування.

Повідомляється, що 21 квітня митні органи Словаччини дозволили місцевій компанії з Прієвідзи експортувати до Ірану товар “Авіаційний двигун Rotax 912 для цивільних літаків типу DY-K103”.

Також видання пише, що має список тисяч найменувань різних товарів, які словацькі митники пропустили відразу до Росії після початку повномасштабної війни в Україні. Усі їх можна використовувати важких видів озброєння. Серед них підшипники, двигуни, електроніка, обладнання для виробництва компонентів шин

“Основний висновок полягає в тому, що митники, мабуть, не перевіряли при підтвердженні вивезення, чи можуть товари також використовуватися для виробництва військової техніки — і, отже, вони є товарами подвійного призначення як цивільного, так і військового призначення”, — сказано в матеріал.

Журналісти пишуть, що якби це були товари, які також можна було б використати у військових цілях, це могло бути порушенням санкцій Євросоюзу.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube