Після Путіна. В Польщі зберуться російські політики – створити уряд в екзилі. Серед учасників – Пономарьов, Фейгін, Гудков…


10:2821.10.2022

У передмісті Варшави відбудеться зустріч колишніх російських депутатів, опозиціонерів та громадських діячів, які хочуть прийти до влади після падіння режиму диктатора Володимира Путіна. Конгрес росіян у селі Яблонне на березі Вісли заплановано на 4-7 листопада, пише Rzeczpospolita.

Очікується участь колишніх членів Ради федерації РФ, ексдепутатів Держдуми, колишніх чиновників місцевих органів влади, а також інших російських опозиціонерів та громадських діячів, які, як пише видання, “засуджують режим Путіна і виступають проти війни та окупації”.

Участь у заході підтвердили вже понад 50 осіб, зокрема Ілля Пономарьов, який у 2014-му був єдиним, хто голосував у Думі проти захоплення Криму, юрист та відеоблогер Марк Фейгін, ексдепутат, полковник ФСБ у відставці Геннадій Гудков, ексдепутат Аркадій Янковський, Олена Лук’янова, юристка і колишня членкиня Громадської ради РФ, та інші.

Учасники збираються ухвалити “декларацію конституційних принципів вільної Росії”, яка нібито має стати основою нової конституції країни в майбутньому.

Видання пише, що вони повинні визначити “ключові рішення, які мають першочергово бути ухвалені урядом постпутінської Росії”, і “розробити план та принципи національного спротиву” путінському режиму всередині країни та за кордоном.

Один з організаторів конгресу Олексій Барановський вважає, що “після перемоги України в Росії розпочнуться незворотні процеси”, і учасники зборів “починають процес створення альтернативної влади, яка зможе взяти кермо влади у свої руки після падіння Путіна”.

“У майбутньому ми маємо плани створити уряд у вигнанні, який проситиме визнання у влади України та інших країн Європи”, – заявив він.

Володимир Пономарьов, батько Іллі Пономарьова, російський фізик і колишній міністр в уряді РФ Михайла Касьянова, додав, що “Путіна без росіян не перемогти”, тому що “справа не лише у захисті українських земель, а й у тому, щоб режим у Росії не вижив і більше не міг проводити нові агресії”.

-Ситуація в Росії продовжує погіршуватися. У нас немає часу. Ми повинні відкинути всі власні амбіції, об’єднатися і почати діяти, – додає він.

Чому опоненти Путіна обрали Яблонну? Стверджують, що це символічне місце, адже в місцевому палаці Польської академії наук був історичний круглий стіл, після якого відбулися переговори у Варшаві, які завершилися падінням комунізму в Польщі, Варшавського договору, а отже, розвалом Східного блоку.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube