Скандальне рішення. Нобелівську премію миру присудили правозахисникам з Білорусі, Росії та України


12:4807.10.2022

Про це повідомляється на офіційному сайті премії. 

“Норвезький Нобелівський комітет вирішив присудити премію миру 2022 року правозахиснику Алесю Біляцькому з Білорусі, російській правозахисній організації “Меморіал” і українській правозахисній організації “Центр громадянських свобод”, – йдеться у повідомленні Нобелівського комітету.

У комітеті також зазначають, ці лауреати протягом багатьох років пропагували право критикувати владу та захищати основні права громадян.

“Вони доклали видатних зусиль, щоб задокументувати військові злочини, порушення прав людини та зловживання владою. Разом вони демонструють важливість громадянського суспільства для миру та демократії”, – йдеться у повідомленні Нобелівського комітету. 

У 2021 році лауреатом премії миру стали Марія Ресса та Дмитро Муратов “за їхні зусилля щодо боротьби за свободу самовираження, яка є передумовою для демократії та сталого миру”.Довідка. Нобелівську премію щороку присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру або розвиток суспільства. Заснована у 1895 році шведським вченим-винахідником і філантропом Альфредом Нобелем, вручається з 1901 року. З 1968 року центробанк Швеції вручає також премію пам’яті Нобеля з економіки. Імена переможців у Каролінському інституті в передмісті Стокгольма оголошує Нобелівська асамблея. Точний список номінантів традиційно засекречено.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Скандальне рішення. Нобелівську премію миру присудили правозахисникам з Білорусі, Росії та України' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube