Ядерна зброя. Хто і як саме відповість рф на можливий ядерний удар (ВІДЕО)


19:1105.10.2022

Експерт з міжнародної безпеки, кандидат політичних наук Тарас Жовтенко в ефірі Радіо НВ пояснив, як Росія використовує ядерну зброю для шантажу не лише України, а і світу. І яка може бути відповідь. А вона якраз буде залежати від того, який буде удар. Але навіть якщо удар буде нанесений по о.Зміїний, як про це кажуть, для демонстрації, але з мінімумом жертв, відповідь буде. По-перше, буде знищений інструмент нанесення удару. Якщо це літак – то аеродром, з якого він злетів, якщо з морської платформи – то порт приписки і так далі. До можливості знищення інфраструктури ядерної зброї, армії рф чи того угрупування, яке є на зараз в Україні. Але навряд чи відповідь буде також ядерною.

«Ядерна зброя — це інструмент, який дуже добре працює, поки ви його не використовуєте на практиці. У той момент, коли ви змушені використати ядерну зброю чи на полі бою, чи для знищення об’єкту, який ви вибираєте за свою ціль, факт наявності ядерної зброї у вас перетворюється з позитивного інструменту в негативний. І він починає приносити для вас негативні наслідки», — зазначив Жовтенко.

Тому і наявність ядерного потенціалу у РФ приносить користь Кремлю тільки доти, поки російська влада не вирішить використати його на практиці, переконаний експерт.

«Далі будуть починати діяти всі ті оголошені і досить неприємні наслідки, про які говорили і Сполучені Штати, і НАТО, і окремі країни [Альянсу] також. Тому багато з тих речей, які оголошує і робить Росія вкладаються в модель поведінки — зробити все, щоб оголошувати, що ядерний арсенал в РФ є, оголошувати про готовність використати цей арсенал, але не переступати червону межу і не натискати на червону кнопку».

На думку Жовтенко, якщо у російському бунікері або в іншому кабінет натиснуть цю кнопку, для РФ винкинуть катастрофічні наслідки «з точки зору і цілісності держави, і цілісності ядерного арсеналу, і загалом можливостей російського правлячого режиму робити щось далі».

«Тому ми бачимо дуже багато демонстраційних кроків, які спрямовані на те, щоб підвищувати градус ядерного шантажу, але, за можливості, максимально уникати ситуації, де російський режим буде змушений перейти від слів до справи», — додав експерт з міжнародної безпеки.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Ядерна зброя. Хто і як саме відповість рф на можливий ядерний удар (ВІДЕО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube