Азербайджан вже цього року збільшить поставки газу в Європу на 40% і каже, що далі буде


14:5303.10.2022

Поставки азербайджанського газу в Європу цього року зростуть на 40% до 11,5 мільярдів кубометрів.

Про це заявив президент країни Ільхам Алієв, передає Інтерфакс-Україна.

“У 2022 році наш експорт становитиме 22 млрд кубометрів, з яких 11,5 млрд кубометрів буде поставлено споживачам в Європі. У 2021 році в Європу було поставлено 8,2 млрд кубометрів. Це означає зростання поставок в 2022 році на 40%”, – сказав він на церемонії введення в комерційну експлуатацію інтерконектора Греція-Болгарія (IGB).

За словами Алієва, згідно з домовленостями з ЄС, Азербайджан до 2027 року планує щонайменше подвоїти експорт газу в Європу.

Для цього Баку вже розпочав консультації з партнерами щодо розширення Транс-Анатолійського трубопроводу (TANAP) до 32 млрд кубометрів газу на рік і Транс-Адріатичного трубопроводу (TAP) до 20 млрд кубометрів газу на рік.

Також глава Азербайджану заявив про наявність у країни можливостей для збільшення обсягів експорту газу за рахунок початку видобутку ще на декількох газових родовищах.

Нагадаємо, що Греція та Болгарія в суботу розпочали комерційну експлуатацію газопроводу, який допоможе знизити залежність держав Південно-Східної Європи від російського газу.

Польща почала отримувати газ із Норвегії через новозбудований газопровід Baltic Pipe.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube