На Генасамблеї ООН Китай і Індія не підтримали росію


19:1025.09.2022

Москва ізольована на генеральній асамблеї Організації Об’єднаних Націй, жодна велика країна не підтримала її.

Голова МЗС Китаю Ван І закликав Росію та Україну "не допустити розповсюдження кризи" / фото ua.depositphotos.com
Голова МЗС Китаю Ван І закликав Росію та Україну “не допустити розповсюдження кризи” / фото ua.depositphotos.com

Китай та Індія закликали припинити війну в Україні шляхом переговорів, не надавши потужної підтримки традиційному союзнику Росії.

Як пише The Guardian, голова МЗС Росії Сергій Лавров, виступаючи на Генасамблеї ООН, заявив, що країни Заходу розгорнули “гротескну” кампанію проти росіян.

Утім жодна велика держава не підтримала Росію, включно з Китаєм. Міністр закордонних справ Китаю Ван І закликав Росію та Україну “не допустити розповсюдження кризи” та не вплинути на країни, що розвиваються.

“Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на мирне вирішення української кризи. Нагальним пріоритетом є сприяння мирним переговорам. Фундаментальним рішенням є вирішення законних проблем безпеки всіх сторін і створення збалансованої, ефективної та стійкої архітектури безпеки”, — сказав Ван І.

Американські офіційні особи були підбадьорені тим, що на їхню думку Китай не надає конкретної підтримки війни, і заявили, що Пекін відхилив запити надіслати військову техніку, що змусило Росію покладатися на Північну Корею та Іран, оскільки її власні запаси скорочуються.

Індія, на відміну від Китаю, має теплі стосунки зі Сполученими Штатами, але також вона має історичні зв’язки з Росією, її традиційним постачальником оборонної продукції.

“Оскільки конфлікт в Україні продовжує вирувати, нас часто запитують, на чиєму ми боці. Наша відповідь кожного разу пряма і чесна – Індія на боці миру і твердо там залишатиметься. Ми на тому боці, який закликає до діалогу та дипломатії як до єдиного виходу”, — сказав міністр закордонних справ Індії Субрахманьям Джайшанкар.

Субрахманьям Джайшанкар заявив, що Індія - на боці миру / фото ua.depositphotos.com
Субрахманьям Джайшанкар заявив, що Індія – на боці миру / фото ua.depositphotos.com

Натомість голова МЗС Росії Сергій Лавров на прес-конференції відмовився відповідати, чи був який небудь тиск на Москву з боку Китаю. А в своїй промові з трибуни Генасамблеї він намагався перекласти провину безпосередньо на країни Заходу.

“Офіційна русофобія на заході безпрецедентна. Тепер розмах гротескний. Вони не соромляться заявляти про намір завдати не тільки військової поразки нашій країні, але й знищити і роздробити Росію”, – сказав Лавров.

Він також назвав Європейський Союз “авторитарним, жорстким, диктаторським утворенням” і сказав, що керівництво блоку нібито змусило лідера однієї з держав-членів – президента Кіпру Нікоса Анастасіадеса – скасувати заплановану з ним зустріч.

Лавров розкритикував Захід за те, що він не співпрацює з Росією.

Лавров намагався перекласти провину безпосередньо на країни Заходу / фото REUTERS
Лавров намагався перекласти провину безпосередньо на країни Заходу / фото REUTERS

З усім, ледь не єдиним голосом підтримки Росії на генеральній асамблеї стала заява тимчасового прем’єр-міністра Малі Абдулая Майга, призначеного лідерами перевороту, котрий привітав “зразкову та плідну співпрацю” з Москвою.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'На Генасамблеї ООН Китай і Індія не підтримали росію' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube