Журналістів разом з МАГАТЕ на ЗАЕС не пустили, а російських пропагандистів пустили, – Зеленський (ВІДЕО)


05:3002.09.2022

Президент України Володимир Зеленський заявив, що попри домовленості з гендиректором Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Гроссі місія МАГАТЕ потрапила на Запорізьку АЕС без журналістів, там були лише пропагандисти з Росії.  

Про це Володимир Зеленський говорив у вечірньому відеозверненні.

Зеленський зазначив, що 1 вересня місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС “попри всі провокації російських військових і цинічні обстріли Енергодара”, але окупанти намагаються перетворити цей візит “на безплідну екскурсію по станції”. 

«Сьогодні місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС. Добре, що це відбулося, сам факт, попри всі провокації російських військових і цинічні обстріли Енергодара й території станції. Україна зробила все для того, щоб ця місія відбулася. Але погано, що окупанти намагаються перетворити цю місію МАГАТЕ – справді необхідну – на безплідну екскурсію по станції. Вірю, що цього вдасться не допустити.

Добре, що представники МАГАТЕ мають змогу зробити об’єктивні висновки про ризики, які виникли на Запорізькій атомній станції вперше в історії. Причому виникли саме через окупантів. Головне, щоб була воля зробити саме об’єктивні висновки. У нас є чіткі дані про те, що Росія робила дуже багато цинічних речей, щоб обманути місію. Зокрема за допомогою залякування мешканців Енергодара. Сподіваємося, що місія все ж зробить об’єктивні висновки з обставин на станції. І головне, що має відбутися, – це демілітаризація території станції. Саме це є метою українських і міжнародних зусиль.І погано, що ми поки не почули відповідних закликів від МАГАТЕ. Хоча й говорили про це з паном Гроссі на нашій зустрічі в Києві. Це був ключовий безпековий пункт наших домовленостей: демілітаризація і повний контроль з боку наших атомників».

Президент сподівається на об’єктивні висновки експертів МАГАТЕ щодо ризиків на ЗАЕС, які виникли там вперше в історії саме через дії російської армії. 

Зеленський заявив, що “Росія робила дуже багато цинічних речей, щоб обманути місію, в тому числі за допомогою залякування мешканців Енергодара: окупанти змушували людей брехати представникам МАГАТЕ, передавати якісь папірці, щось там підписувати, щось говорити”.

При цьому українських та західних журналістів росіяни на ЗАЕС не допустили. 

 “Коли ми бачилися з паном Гроссі й членами місії в Києві, ми домовилися про те, що місію обов’язково супроводжуватимуть журналісти з українських і міжнародних ЗМІ. Незалежні журналісти. Щоб світ бачив правду. Бачив, що насправді відбувається. 

На жаль, цього не зроблено. Хоча обіцяно. На жаль, окупанти не пустили журналістів, але організували масовку своїх пропагандистів. На жаль, представники МАГАТЕ не захистили представників незалежних ЗМІ. 

Сподіваємося, що місія все ж зробить об’єктивні висновки з обставин на станції”.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Журналістів разом з МАГАТЕ на ЗАЕС не пустили, а російських пропагандистів пустили, – Зеленський (ВІДЕО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube