Високий сезон амброзії стартував: алергопрогноз на 12-18 серпня


19:1511.08.2022

Наступний тиждень, як правило, є періодом першого сезонного піку амброзії. А тому концентрації її пилку будуть високими та дуже високими. Особливо на півдні та сході України. Дещо концентрацію пилка амброзії будуть знижувати дощі, але на інші алергени це, на жаль, не вплине.

Як повідомляє allergy.org.ua, в середині серпня концентрації пилку амброзії на Півдні та Сході України можуть сягати і 500 пилкових зерен на кубометр повітря. При тому, що для виникнення алергічних симптомів достатньо 10 п. з. /куб. м.А от у Центрі, на Заході та Півночі рівні амброзійного пилку будуть нижчими. Але і тут перевищуватимуть клінічно значущий поріг. 

Нагадаємо, що, за даними молекулярної діагностики алергії, до пилку амброзії є чутливими щонайменше 40 % людей з полінозом в Україні.

А от концентрації іншого важливого алергену – пилку полину – будуть вищими, навпаки, у центральній та західній частинах України. Однак і на Сході та Півдні вони будуть достатніми як для того, щоб викликати симптоми самостійно, так і щоб підсилювати вплив пилку амброзії на чутливих осіб. 

 Чутливість до полину є нижчою, ніж до амброзії. Таку чутливість мають приблизно чверть людей з алергією в Україні.

Значними у південно-східних районах будуть й рівні пилку амарантових. Пилок рослин цієї родини являє собою окрему групу алергенів. 

До амарантових належать щириця, лобода, лутига, курай, буряк, шпинат та інші, здебільшого дикі рослини. Рівні їхнього пилку у повітрі будуть помірними та високими. 

Чутливість до амарантових в Україні не є високою. Вона коливається у межах 1,5-12%. Втім, більше людей з алергією до цих рослин живе на Півдні та Сході України.

Важливим чинником довкілля залишатимуться спори грибів. Рівні основного грибного алергену альтернарії щонайменше вчетверо перевищуватимуть клінічно значущий поріг у 100 спор в кубометрі повітря. А опади ще збільшать ці концентрації. 

Хороша новина в тому, що до альтернарії чутливі не так багато жителів України: приблизно чверть від тих, хто має симптоми сезонної алергії.

Особливо актуальними спори є у приморських регіонах, зокрема в Одесі, Херсоні та Миколаєві. Там внаслідок прибережного розташування вологість є підвищеною. Відтак і людей, чутливих до спор грибів, більше. Так само значною їх кількість є у традиційно вологих регіонах Заходу та Півночі України.

Концентрації пилку амброзії, полину та злаків на території, де ви знаходитесь, можна перевіряти за картою Європи. Тут вгорі сторінки потрібно обрати необхідний алерген. Якщо потрібно детально роздивитись прогноз для України, це можна зробити тут: https://allergy.org.ua/map/ 

Фахівці зазанчають, що для захисту від пилку амброзіїї та полині, а також спор грибів актуальними залишаться маски. Краще – медичні, які затримують до 70% зерен пилку. Маски тим більш актуальні, що пандемія коронавірусу ще триває.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube