Верховна Рада проголосувала за призначення Костіна генпрокурором


13:2727.07.2022

Верховна Рада України підтримала подання президента Володимира Зеленського та призначила народного депутата від “Слуги народу”, голови Комітету ВРУ з питань правової політики Андрія Костіна на посаду генерального прокурора України. За відповідне рішення проголосували 299 народних обранців у середу, 27 липня.

Відповідно до Конституції Генеральний прокурор призначається на посаду та звільняється з посади президентом за згодою Верховної Ради. Після відповідного голосування парламенту президент України має підписати відповідний указ.

Зазначимо, що згідно з законодавством строк повноважень Генерального прокурора становить шість років.

Хто такий Костін?

Андрій Євгенович Костін — український юрист, народний депутат України 9-го скликання.

Народився 17 квітня 1973 року у місті Одеса.

У 1995 році закінчив із відзнакою Одеський державний університет ім. І. І. Мечникова.

Костін був директором та співзасновником Адвокатської компанії «Право», а також заступником голови Ради адвокатів Одеської області, заступником голови президії Об’єднання адвокатів «Одеська обласна колегія адвокатів». Працював у різних адвокатських компаніях та інших організаціях.

У 2010 — обраний депутатом Одеської міськради від партії «Фронт Змін».

Після Ірини Венедіктової змінив її на посаді голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики, голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини та альтернативного розв’язання спорів.

У 2021 році брав участь у конкурсі на посаду голови САП, та не пройшов співбесіду. Також низка правозахисних громадських організацій не рекомендували Костіна як можливого очільника САП.

В медіа зазначають, що як голова комітету з правової політики Андрій Костін відповідав у ВРУ за судову реформу, однак в час його керівництва належна судова реформа блокувалася, а необхідні законодавчі зміни та пропозиціїзазнвали змін, які викликали багато критики. Зокрема, зупинився процес перезапуску ВККС, а замість перезапуску Вищої ради правосуддя почалося її посилення.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Верховна Рада проголосувала за призначення Костіна генпрокурором' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube