Росіяни в наших портах будуть спостерігати за навантаженням зерна – це передбачено домовленістю про експортний коридор


11:1117.07.2022

На переговорах за участю ООН у Стамбулі 13 липня досягли домовленості про “зерновий коридор”, згідно з якою в портах будуть представники Туреччини, Росії та України.

Про це повідомила 15 липня газета Yeni Şafak із посиланням на власні джерела, передає Гордон.
Згідно з досягнутою технічною угодою, процес експорту з України зернових та сільгосппродукції Чорним морем координуватиме ООН.

У портах будуть делегації із представників трьох країн. Делегації стежитимуть за процесом на кожному етапі: від вирушання суден з українських портів до їхнього прибуття у Стамбул.

Структура та діяльність координаційного центру, який буде створено у Стамбулі, деталі підтримання безпеки суден буде уточнено на зустрічі наступного тижня, на якій усі чотири сторони (три країни та ООН) планують підписати підсумкову угоду.

На переговорах вирішили, що Україна розмінує свої порти для експорту, вона ж визначатиме маршрут прямування суден із зерновими.

Переговори України, Росії, Туреччини та ООН щодо відкриття морських шляхів для експорту українського зерна 13 липня тривали 1,5 години. У міноборони Туреччини заявили, що було вирішено створити координаційний центр у Стамбулі та організувати “спільний контроль на виході з порту й у пунктах прибуття і гарантування безпеки мореплавання на маршрутах пересадки”.

За даними агентства Reuters, РФ погодилася “на перемир’я на час руху вантажів”, а Туреччина за підтримки ООН – інспектувати кораблі, щоб “розвіяти побоювання Росії щодо контрабанди зброї”. Російські ЗМІ також повідомляли, що РФ хоче інспектувати кораблі, щоб унеможливити “контрабандне привезення зброї”.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Росіяни в наших портах будуть спостерігати за навантаженням зерна – це передбачено домовленістю про експортний коридор' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube