Експрезидента Європейського інвестиційного банку підозрюють в корупції


16:2725.06.2024

Вернера Хоєра, колишнього президента Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), підозрюють у корупції, зловживанні впливом і незаконному привласненні коштів ЄС, пише Financial Times.

Розслідування щодо 72-річного Хоєра, який десять років очолював ЄІБ – найбільшу кредитну установу в світі, веде Прокуратура Європейського Союзу (EPPO), яка пильнує за нецільовим використанням коштів ЄС, передає Zn.ua

У грудні минулого року на місце Хойєра прийшла Надя Кальвіньо, колишня заступниця прем’єр-міністра Іспанії. 

«Звинувачення проти мене є абсолютно абсурдними та необґрунтованими. Тепер я очікую, що вони будуть повністю розслідувані та спростовані», — сказав Хоєр у відповідь на запитання Financial Times. 

Він додав, що «повністю співпрацює» з прокуратурою, і попросив ЄІБ зробити те ж саме. 

Троє людей, які обізнані з розслідуванням, повідомили виданню, що воно зосереджене навколо виплати компенсації співробітнику ЄІБ, який звільнився. 

Адвокат Хоєра Ніколаос Газеас додав, що колишній президент ЄІБ підписав цю виплату. 

Минулого місяця у будинку Хоєра в рамках розслідування провели обшук.

І ЄІБ, і EPPO розташовані в Люксембурзі, і це розслідування є однією з найгучніших справ, розпочатих прокуратурою з моменту її початку роботи в 2021 році. 

Водночас, Газеас назвав юридичні вимоги для початку кримінального розслідування EPPO «дуже низькими». 

«З юридичної точки зору не є чимось незвичайним, коли підписант також стає об’єктом розслідування. Мій клієнт ніколи не брав участі в переговорах навколо звільнення працівника», – додав адвокат. Посадовці ЄС користуються імунітетом від судових переслідувань, доки їхня інституція не зніме його. 

У понеділок прокуратура заявила, що ЄІБ зняв імунітет з двох колишніх співробітників.

Газеас повідомив, що Хоєр «сам вимагав, щоб його імунітет…було скасовано».

 Друга особа, з якої було знято недоторканність, — це колишній співробітник ЄІБ, якому було здійснено платіж, — якого ще належить опитати в прокуратурі, сказав один із учасників розслідування. Представник банку відмовився коментувати, чи перебуває Хойєр під слідством, додавши, що ЄІБ «повністю співпрацюватиме з Європейською прокуратурою в цьому питанні, якщо це буде потрібно». ЄІБ також дозволить прокурору обшукати свої приміщення та архіви в Люксембурзі, повідомили в прокуратурі. Зняття імунітету з двох колишніх співробітників «дозволить зібрати всі необхідні докази, як звинувачувальні, так і виправдувальні, щоб пролити повне світло на факти, що розслідуються», додали у EPPO.

Нагадаємо також: Антишахрайське управління ЄС перевіряє кредит ЄІБ на 200 млн євро, який отримав аеропорт Будапешта© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube