За нинішнього керівництва від МАГАТЕ навряд чи варто чекати реальних рішень, – експерт з енергетики (ВІДЕО)


12:1917.06.2024

МАГАТЕ — бюрократична організація, якій немає чого протиставити силовим методам, якими діє Росія. До того ж організація частково залежить від фінансування РФ. МАГАТЕ може вкотре вимагати від РФ вивести війська із Запорізької атомної електростанції (АЕС) або висловити свою глибоку стурбованість.

Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт у галузі енергетики Геннадій Рябцев.

“Уже було п’ять відповідних заяв із вимогою до Російської Федерації вивести війська з території Запорізької АЕС. Буде шоста. Усі ці бюрократичні організації не в змозі що-небудь протиставити грубій силі”, — заявив він.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі відмовився від участі в Саміті миру в Швейцарії через бажання не змішувати політичні аспекти з технічною роботою агентства. На комюніке Саміту миру Гроссі, найімовірніше, теж не відреагує належним чином, вважає експерт.

“За нинішнього керівництва МАГАТЕ навряд чи комюніке Саміту миру до чогось підштовхне, хіба що до висловлення чергової глибокої або дуже глибокої стурбованості. Вигадки про те, що не потрібно приїжджати на саміт через те, що існує ризик змішання політики та технічних питань з вуст людини, яка все життя займалася політикою і жодного стосунку до енергетики не має, звучить дико. Це демонструє, що керівництво МАГАТЕ намагається петляти між крапельками й зробити так, щоб усім було добре. МАГАТЕ розуміє, що існує зокрема завдяки значним пожертвам від “Росатома” та інших союзників Російської Федерації”, — пояснив він.

Особисті ініціативи та позиції Гроссі відіграють важливу роль в ефективності МАГАТЕ, упевнений Рябцев.

“Гроссі не було на саміті не через те, що він намагався чогось уникнути або якісь різкі слова сказати, його не було, тому що йому все одно, що відбувається на Запорізькій АЕС, в Україні. Для нього головне — втриматися у своєму глибокому кріслі й демонструвати себе на тлі всіляких предметів, пов’язаних із ядерною енергетикою”, — резюмував він.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube