“Російські партнери” кинули китайців на $20 млн. – партія рафінованої міді зникла в Туреччині як граніт


21:1413.06.2024

Гігантський державний китайський сировинний трейдер зазнає збитків після того, як зникла партія міді з Росії вартістю майже 20 мільйонів доларів, що посилило побоювання щодо шахрайства на часто засекреченому ринку купівлі-продажу сировини.

 Про це пише Bloomberg 

Wuchan Zhongda Group Co., обсяг продажів якої у 2023 році склав 580 мільярдів юанів (80 мільярдів доларів США), купила 2 000 тонн рафінованої міді у російського металургійного заводу, і вона мала бути доставлена минулого місяця. За словами людей, обізнаних з інцидентом, вона так і не дійшла до порту.

Замість цього метал був зареєстрований як набагато дешевший граніт і, ймовірно, опинився в Туреччині, згідно з записами судноплавної компанії, яка обробляла вантаж, сказали люди, які відмовилися назвати своє ім’я, обговорюючи делікатне питання.

Співробітники китайської компанії відвідали Росію, щоб розслідувати те, що сталося, хоча вони не змогли визначити, де саме розташований той завод.

Компанія Wuchan Zhongda, що базується у східній провінції Чжецзян, відмовилася від коментарів.

Хоча цей епізод навряд чи матиме глобальні наслідки, він є останнім ударом по міжнародній торгівлі металами та її репутації. Цей сектор неодноразово опинявся втягнутим в афери, включаючи історії про фальшиві складські квитанції та контейнери, наповнені пофарбованим камінням. Торгівельний гігант Trafigura Group минулого року потрапив у халепу через схему зі зниклими металами, яка коштувала фірмі понад півмільярда доларів.

Вигідні умови

Росія є одним з найбільших світових постачальників міді, а Китай – найбільшим її споживачем. Західні санкції, накладені на російські товари після вторгнення в Україну, розширюють торгівлю між двома країнами, а китайські покупці користуються знижками та іншими вигідними умовами оплати, щоб підтримувати торгівлю.

Ризик полягає в тому, що вигідні умови під час високих цін на метал можуть спокусити китайських трейдерів укласти угоди, коли відносини з постачальником не є добре налагодженими. За словами людей, китайські фірми, налякані останнім інцидентом, почали проводити внутрішні перевірки власних контрактів з контрагентами.

За словами людей, Wuchan Zhongda придбала метал у російської компанії під назвою “Регіональна металургійна компанія” наприкінці минулого року. Партія мала бути продана місцевому трейдеру, що є поширеною практикою в Китаї, де дрібні торговці користуються банківськими кредитами, доступними для більших конкурентів.

Готівкова мідь на Лондонській біржі металів востаннє торгувалася на рівні $9,821 за тонну, тож за сьогоднішніми цінами ця партія коштувала б майже $20 млн. Минулого року загальний обсяг імпорту рафінованої міді в Китай в середньому становив понад 300 000 тонн на місяць для використання в різних галузях промисловості, включаючи будівництво, передачу електроенергії та екологічно чисту енергетику.

Вантаж вийшов з Санкт-Петербурга на початку цього року і мав прибути до китайського порту Нінбо наприкінці травня, після того, як його маршрут був змінений навколо мису Доброї Надії, щоб уникнути конфлікту в Червоному морі.

Нагадаємо: ЄС запровадить рекордне мито на електромобілі з Китаю© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube