Україна вперше відправляє соняшникову олію в рамках гуманітарної ініціативи «Grain from Ukraine» (ФОТО)


07:3313.06.2024

Україна вперше відправляє соняшникову олію в рамках гуманітарної продовольчої ініціативи президента України «Grain from Ukraine».

2453,26 тонн олії призначено для 5-х держав Африки – Демократична Республіка Конго, Мозамбік, Джибуті, Мавританія, Палестина. 

Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України, передає Інше ТВ.

Відправка гуманітарного вантажу здійснюється Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP). 

За словами заступника Міністра агрополітики Маркіяна Дмитрасевича, цього року Україна розширила номенклатуру гуманітарних вантажів – цене лише зерно, а і кукурудза, горох, а тепер і соняшникова олія, яка буде відправлена контейнерами з портів Великої Одеси.

Т.в.о. директора Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Маріанна Ворд повідомила, що в рамках «Grain from Ukraine» відправлено понад 200 тис. тонн аграрної продукції. На сьогодні до ініціативи «Grain from Ukraine» приєдналося багато країн донорів. Зокрема, Австрія, Бельгія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Швеція та Люксембург.

Як нагадали в Міністерстві, загалом в рамках ініціативи «Grain from Ukraine» було відправлено 10 суден із понад 200 тис. тонн аграрної продукції до Сомалі, Ефіопії, Кенії, Ємену, Нігерії, Судану, Палестини.

Як повідомляло Інше ТВ, Українським морським коридором експортовано вже 50 млн.тонн вантажів (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube