На Херсонщині відновлюють сади після окупації. Але подекуди дешевше викорчувати


12:0011.06.2024

Садівниче господарство СТОВ «Енограй» у Херсонській області посадили 60 га персика та нектарина на заміну тих, що загинули через недогляд в окупації.

Про це розповів головний агроном господарства Віталій Крупа, пише AgroTimes.

Господарство працює вже півтори роки після деокупації їхніх земель від росіян. Більше восьми місяців – з початку війни і до 11 листопада 2022 року – сад кісточкових та зерняткових площею 360 га ріс без господарів: не оброблявся, не обрізувався і не удобрювався. В результаті більша частина дерев – на площі 200 га – виявилися непридатними для подальшого повноцінного виробництва, проте частину саду вдалося зберегти. На решті земель садівники поступово корчують дерева та саджають на їх місці нові.

Сьогодні «Енограй» культивує 66 га черешні, 33 га персика плодоносного, 30 га сливи, 4 га абрикоси та 20 га яблук.

«З усіх дерев вижили тільки ті, що були молодші та мали більше сили або замульчовані соломою, яка утримала запас вологи, – розповідає Віталій Крупа. – Не вижило багато яблуні, старіший персик 2004-2010 років посадки. Точніше не було сенсу їх відновлювати – вкладення у це не окупились би. Дешевше викорчувати та засадити новими деревами. Також 12 га черешні та 23 га сливи закинули під розкорчування».

Нагадаємо: Росте бавовна в мами на городі. В чому небезпека? За і проти вирощування бавовника в Україні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube