Женевський автосалон став історією


11:4110.06.2024

Організатори Женевського автосалону вирішили відмовитись від проведення цього заходу в майбутньому.

На їхню думку, світова автомобільна промисловість більше не потребує такого формату. Вперше автосалон у Женеві було організовано у 1905 році. Цієї весни (2024 рік) салон проводився в скороченому варіанті.

Про це пише SWI, передає Інше ТВ.

За словами організаторів, почавши готувати салон 2025 року, вони відчули, що йдуть проти тенденцій ринку. Про це агентству Keystone-SDA розповів Олександр де Сенаркленс, президент Фонду Женевського міжнародного автосалону (Fondation du Salon international de l’automobile). 2024 року автосалон проходив під назвою Geneva International Motor Show (GIMS). Після чотирирічної відсутності в Женеві, викликаної пандемією, він повернувся на береги Рони — хоч і в зменшеному масштабі: його тривалість була скорочена з 11 до 7 днів.

Організатори сподівалися, що салон відвідають близько 200 000 гостей, до пандемії коронавірусу в середньому гостями салону ставало понад 600 000 осіб. За словами генерального директора салону Сандро Мескіти, салон 2024 був дуже багатообіцяючим, до участі в ньому вдалося залучити близько 30 експонентів, 2 000 журналістів і досить велику аудиторію. Метою на 2025 рік було подвоєння масштабів заходу. Але “сигнали, які ми отримали, були дуже поганими”, – каже С. Мескіта.

Очевидно, останніми роками Женевський автосалон втратив зв’язок із реальністю, а чотирирічна перерва, зумовлена ​​коронавірусом, лише прискорила процес занепаду шоу. Протягом багатьох років салон покладався на перевірені та випробувані формати та на блискучі автомобілі традиційних автокомпаній. На самому початку автомобільної ери, а вперше салон відбувся в 1905 році, на цій виставці завжди були представлені останні технологічні досягнення.

Але саме цього останніми роками салону й не вистачало. Звичайно, автовиробники завжди привозили до Женеви свої новітні автомобілі та найфутуристичніші розробки. Але справжніх інновацій у Женеві не було видно вже давно, згадаємо лише автономні автомобілі від Waymo, дочірньої компанії Google, або новітні розробки від Tesla, до яких салон у свій час ставився дуже скептично. Тому всі ті, хто хотів побачити щось подібне, давно їздили не до Женеви, а до Лас-Вегаса, США, на CES, найбільшої виставки електроніки.

Одночасно дедалі менший інтерес до Женеви відчували і провідні автомобільні компанії, з урахуванням того, що Швейцарія дорога країна, та й участь у виставці коштувало великих грошей. Тому тепер вони репрезентують свої новинки на власних ретельно продуманих виставках, тобто їм не треба більше боротися за увагу публіки з іншими виробниками. І, звичайно ж, соціальні мережі відкривають нові перспективи і можливості для охоплення цільової аудиторії. Тож поїздка до Женеви тепер стає зовсім зайвою.

Як повідомляло Інше ТВ, у 2022 році Женевський автосалон був відмінений.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube