Дефіцит в енергосистемі – знову можливі аварійні вимкнення


11:0315.05.2024

Через дефіцит потужностей після російських обстрілів сьогодні, 15 травня, застосовувалися обмеження для промислових та аварійні відключення побутових споживачів; важливе економне споживання електроенергії.

Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини.

Також вчора у денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

Сьогодні на запит України вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини. Залучення аварійної допомоги передбачається і впродовж доби.
З 16:00 до 7:00 в усіх регіонах, крім Херсонської області, застосовувалися обмеження промислових споживачів. Сьогодні обмеження потужності для промисловості будуть застосовуватися впродовж доби.

Вчора ввечері в усіх регіонах України було запроваджено аварійні відключення світла. Причина – значний дефіцит потужностей в енергосистемі після російських атак, а також зростання споживання електроенергії через похолодання.

Сьогодні зранку через дефіцит застосовувалися аварійні відключення. У вечірні години також можлива нестача електроенергії.

CТАН МЕРЕЖ

Вчора у південному регіоні з технологічних причин відключалась високовольтна повітряна лінія. Її включено в роботу.

СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі незначною мірою знизився і становить 15,33 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 23 692 МВт*год. Експорту не передбачається.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube