У квітні Україна експортувала рекордний обсяг продукції, перевищивши показники лютого 2022 року


19:3401.05.2024

Минулого місяця експорт склав понад 13 млн тонн, перевершивши показники лютого 2022 року. У грошовому вимірі експорт у квітні сягнув $3,3 млрд.

Про це повідомили в Мінекономіки України з посиланням на Першого віце-прем’єр-міністр України — Міністра економіки України Юлію Свириденко, передає Інше ТВ.

«Заходи з відновлення та нарощування експорту, які вживає Уряд України спільно з нашими міжнародними партнерами, дають чудовий результат. За підсумками квітня маємо рекордний з часу широкомасштабного вторгнення росії в Україну обсяг експорту – 13,1 млн тонн. Це на 1,3 млн тонн більше, ніж в березні. І більше, ніж Україна експортувала в лютому 2022 року. Працюємо далі над нарощенням обсягів експорту, передовсім несировинного, адже це важлива складова нашої політики “Зроблено в Україні”. Разом зі збільшенням обсягів виробництва та залученням інвестицій у реальний сектор це сприятиме розвитку економіки», – зазначила Юлія Свириденко.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра України — Міністра економіки України, на зростання показників експорту вплинуло, зокрема, відкриття альтернативного морського коридору влітку минулого року, який дозволяє Україні експортувати, зокрема, зерно та метал. Також перспективі реалізації експортного потенціалу України сприяє програма страхування суден UNITY, створена спільно з британським урядом та пулом страхових компаній. Позитивно вплинуло на експорт розширення пропускної здатності Ліній Солідарності, передусім з Молдовою і Румунією, а також покращення умов транспортування вантажів залізницею до дунайських портів.

Як повідомляло Інше ТВ, За два місяці 2024 року експорт товарів з Миколаївщини зріс на майже 40%© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube