НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків в Україні


21:4330.04.2024

Національний банк України (НБУ) завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків і незабаром розпочне його обговорення з ринком та іншими стейкхолдерами, повідомив директор департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінустанов НБУ Сергій Савчук під час XIX Міжнародного форуму “Польсько-українські дні бізнесу”, пише Iнтерфакс.

“За нашими очікуваннями, вже цього року закон може бути ухвалений, і ми почнемо розвиток системи”, – наводяться його слова в повідомленні.

При цьому Савчук уточнив, що переваги, які отримають бізнес і населення, – це гарантії покриття прямого воєнного збитку і велика впевненість у завтрашньому дні. Держава зможе залучити нові інвестиції для розвитку економіки.

Як повідомлялося, Рада з фінансової стабільності в лютому 2024 року схвалила Концепцію створення в Україні моделі страхування воєнних ризиків, що передбачає запровадження відповідного обов’язкового та добровільного страхування.

Концепцією передбачено трирівневу модель – локальні страховики та інші установи, що виконують агентські функції, а також спеціально створене державне агентство зі страхування воєнних ризиків; надалі до системи долучаться міжнародні перестраховики. Відповідальність розподілятиметься між цими рівнями за рахунок визначених лімітів у порядку черговості.

Читайте: НБУ ввів у обіг пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube