У Фінляндії виявили портового оператора, який наполовину належить росії


09:5820.04.2024

Портовий оператор Multi-Link Terminals, який перевантажує товари із суден у містах Гельсінкі та Котка, наполовину належить російській компанії Global Ports.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у розслідуванні Yle.

Multi-Link Terminals перевантажує товари із суден, які заходять у порти Вуосаррі (Гельсінкі) та Котка. Цей оператор також займається перевалкою.

Результати розслідування Svenska Yle показали, що оператор Multi-Link Terminals наполовину належить французькій компанії CMA Terminals і наполовину російській компанії Global Ports.

Остання є одним із найбільших портових операторів у Росії, який діє у декількох російських портах. Головним акціонером Global Ports є група компаній Delo, в якій міноритарний пакет акцій належить дочірньому підприємству «Росатома» – АТ «Атоменергопром».

Більше того, одним із власників Delo є російський бізнесмен та колишній депутат Держдуми РФ Сергій Шишкарьов, ім’я якого внесено до санкційного списку України. Також у списку санкцій перебуває голова правління Multi-Link Terminals Альберт Ліхолет.

Multi-Link Terminals не єдина компанія у Фінляндії, яка має зв’язки із країною-агресоркою. Так, лише у транспортному секторі Svenska Yle знайшла 40 транспортних компаній, які належать або контролюються особами із російським громадянством, йдеться у матеріалі.

Як повідомляло Інше ТВ, Фінляндія просить допомоги ЄС у захисті кордону з РФ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube