Сподіваємось, назавжди. Чуркіних остаточно виперли в Львівського автобусного заводу


17:2405.04.2024

У компанії “Львівські автобусні заводи” в межах процедури санації (фінансового оздоровлення) з’явився новий власник – івано-франківський забудовник Андрій Луцький. Про це повідомляється в судовому реєстрі та аналітичній системі Contr Agent, передає Ліга.

Львівський автобусний завод (ЛАЗ) приватизували у 2001 році, понад 70% акцій підприємства викупило пов’язане із росіянином Ігорем Чуркіним ТзОВ “Сіл-Авто”. Після приватизації завод почав занепадати: на ньому почалися масові скорочення, затримки зарплат, а згодом – розпродаж майна. Завод продовжував роботу, але значно зменшив масштаби виробництва.

Через конфлікт з місцевою владою Чуркін збирався перенести виробництво зі Львова у Дніпропетровську область, і у жовтні 2014 року ЛАЗ остаточно зупинився. У 2015 році прокуратура Львівської області відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного заволодіння майном ЛАЗ, а у Верховній Раді з’явилися ініціативи націоналізації заводу.

З 2020 року перереєстроване у Кам’янському ТОВ “Львівські автобусні заводи” перебувало у стані банкрутства.

Ситуація змінилася у квітні 2023 року, коли Господарський суд Дніпропетровської області затвердив план санації ЛАЗ. Він передбачав залучення нового інвестора ТОВ “Львівінвестактив” і виключення зі складу власників двох ліквідованих компаній, які не мали правонаступників, – Сіті Транспорт Констракшн Інвестментс ЛТД (її частка —  33,33%) і Євротрак Технолоджіс Лімітед (з часткою — 33,33%).

Довідка

ТОВ “Львівінвестактив” створене у лютому 2023 року, його єдиний власник – фонд “Хайф” Андрія Луцького.

Луцький – співвласник будівельної компанії “Благо”, що є однією з найбільших в Івано-Франківську. Засноване у 2007 році ТОВ “Компанія Благо” має двох бенефіціарів – Андрій Луцький та Іван Криховецький. Окрім будівельного бізнесу, вони ведуть наукову та викладацьку діяльність в івано-франківському приватному університеті Короля Данила, заснованому батьком Луцького.

У період з 1 липня 2023 року до 27 жовтня 2023 року інвестор, який влив у компанію 82 млн грн, зумів погасити усі визнані судом борги ЛАЗ на суму 178,65 млн грн (зокрема 86,8 млн грн перед Укрексімбанком). Після цього в грудні 2023 року Львівінвестактив став мажоритарним власником ЛАЗ, його частка становила 57,58%.

Після погашення боргів та зміни власника суди у Києві та Львові зняли арешт з нерухомості ЛАЗ:

23 лютого Личаківський районний суд Львова скасував арешт ливарного цеху ЛАЗ на вул. Стрийська, 45, у справі Державної фіскальної служби;
5 березня Печерський районний суд Києва скасував арешт 30 об’єктів нерухомості ЛАЗ на вул. Стрийська, 45, у справі Державної податкової служби.

Далі, згідно з планом санації, має бути створена нова юридична особа, у статутний капітал якої увійде нерухомість ЛАЗ та додаткові гроші від Львівінвестактиву, необхідні для погашення боргів ЛАЗ, про які стало відомо в процесі санації.

Проти Чуркіна в Україні розслідують дві кримінальні справи.

У 2022 році співробітники ДБР повідомили про підозру російському олігарху Ігорю Чуркіну, власнику ТОВ “Львівські автобусні заводи”, і його спільнику, який намагався обманом зберегти за собою майно підприємства.

У 2023 року Чуркін отримав другу підозру – йому інкримінують заволодіння майном ЗАТ “Завод комунального транспорту” (колишній ВАТ “Львівський автомобільний завод”) на суму понад 367 млн грн.

Нагадаємо, що прізвище Чуркіних не приносило і Миколаєву щастя. І справа не лише в убивчій приватизації ЧСЗ – у нашого міста з Львівським автобусним заводом вже є сумна історія «відносин». У 2008 році КП «Миколаївелектротранс» (читай: місто) купив у ЛАЗу три тролейбуси за 3 млн. 60 тис.грн. Усі три машини прийшли в місто недоукомплектованими, і дві з трьох повернули виробнику. Львівський автозавод, незважаючи на рішення судів, так не повернув Ніколаєву жодної копійки.

В червні 2018 року депутати Миколаївської міськради зустрілися з Ігорем Чуркіним – сином Ігоря Анатолійовича Чуркіна, російського бізнесмена, який на паях з братом Олегом свого часу володів і ЧСЗ, і був директором Львівського автозаводу, – на засіданні постійної комісії з питань промисловості, транспорту, енергозбереження, зв’язку, сфери послуг, підприємництва та торгівлі Миколаївської міськради, куди він заявився і вручив депутатам презентацію ЛАЗу, відповів на запитання, чи перебував ЧСЗ у їхній власності («було наше, але це було давно»), і перейшов до пропозицій, а вони полягали в тому, щоб розрахуватися з Миколаєвом запчастинами до тролейбусів на суму 1, 5 млн.грн., а потім уже постачатимемо нашому місту тролейбуси та автобуси. Депутати тоді були шоковані, і справа далі не пішла.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube