В США розповіли, скільки РФ вже заплатила за війну в Україні


14:1918.02.2024

Росія, ймовірно, витратила до 211 мільярдів доларів на оснащення, розгортання та утримання своїх військ для операцій в Україні, і Москва втратила понад 10 мільярдів доларів через скасовані або відкладені продажі зброї.

Про це заявив високопоставлений представник американського оборонного відомства, повідомляє Reuters.

Детальні дані про витрати Росії на її майже дворічне вторгнення з’явилися в той час, коли адміністрація президента Джо Байдена намагається підштовхнути Палату представників Конгресу США до прийняття пакету міжнародної допомоги у сфері безпеки для України, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів США.

“Я не думаю, що ми так багато говорили про витрати, які Росія вже понесла і продовжує нести”, – сказав журналістам чиновник, який говорив на умовах анонімності.

Війна коштувала Росії 1,3 трильйона доларів раніше очікуваного економічного зростання до 2026 року, і близько 315 000 російських військовослужбовців були вбиті або поранені на сьогоднішній день, додав чиновник.
Спікер Палати представників Конгресу США від Республіканської партії Майк Джонсон заявив у середу, що не планує найближчим часом дозволити палаті проголосувати за пакет допомоги.

Керівництво України вважає, що фінансування має вирішальне значення, оскільки вона продовжує боротися з вторгненням, розпочатим президентом Росії Володимиром Путіним.
“Без додаткового фінансування ми не зможемо продовжувати постачати засоби протиповітряної оборони України… Ми побачимо, як гине все більше цивільних осіб”, – сказав урядовець.
Росія регулярно завдає повітряних ударів по містах і об’єктах цивільної інфраструктури далеко за лінією фронту.
Ще однією ціною для Росії, за словами чиновника, стало те, що Україна знищила або пошкодила щонайменше 20 середніх і великих кораблів ВМФ Росії та один танкер під російським прапором у Чорному морі.

Україна знищила російський десантний військовий корабель біля берегів окупованого Криму в ході операції з використанням морських безпілотників, які в середу пробили лівий борт судна і призвели до його затоплення, повідомили у військовій розвідці та збройних силах Києва.
Україна використовувала безпілотники без екіпажу, начинені вибухівкою, для атаки на російські військові кораблі, щоб спробувати витіснити їх з частини Чорного моря, що дозволило Україні відкрити судноплавний коридор уздовж традиційно ключового експортного маршруту.

Нагадаємо: Що буде після війни в Україні. 4 варіанти розвитку подій або виправдання пасивності© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube