НБУ анонсував експеримент із електронною гривнею


09:1916.02.2024

В Україні до кінця року запустять експеримент із використання цифрової гривні (е-гривні). Участь у ньому зможуть взяти всі охочі. Про це заявив голова Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін, передає Кореспондент.

“Ми плануємо робити цей пілотний проєкт відкритим. Банківські та небанківські установи будуть агентами центрального банку по розповсюдженню грошей, обміну і надання можливості користувачам ними розпоряджатись з використанням своїх мобільних застосунків”, – повідомив Поддєрьогін.

За його словами, наразі НБУ розіслав банкам запрошення для участі у пілотному проєкті. Надалі ті банки, які підтвердять свою участь, будуть запрошувати до участі своїх клієнтів.

Розпочати другий пілотний проєкт з використання е-гривні НБУ планує у другій половині 2024 року. Орієнтовано, він триватиме близько пів року.

У межах експерименту всі охочі протестувати е-гривні зможуть обміняти на неї свої готівкові та безготівкові гроші.

“Підхід, який запровадили в Китаї, де роздавали гроші для того, щоб зацікавити людей, ми не плануємо”, – додав Поддєрьогін.

За його словами, мета другого експерименту із використання цифрових грошей центрального банку в Україні – виявити, чи є попит на таку форму грошей серед населення і чи взагалі існує необхідність у її запровадженні. В межах експерименту планують протестувати можливість розраховуватися цифровими грошима у режимі офлайн. Крім цього, НБУ планує передбачити технічну можливість програмування е-гривні.

Читайте: НБУ прогнозує скорочення міжнародної допомоги Україні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube