Південна Корея витратить $470 млрд. на будівництво ще 13 заводів з виробництва мікросхем і 3 дослідницьких центрів


11:2216.01.2024

Південна Корея планує створити найбільший у світі кластер для виробництва мікросхем, витративши на нього понад $470 мільярдів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Південна Корея оприлюднила плани провідних компаній, таких як Samsung Electronics Co. та SK Hynix Inc., витратити понад 470 мільярдів доларів на створення найбільшого у світі кластеру з виробництва мікросхем, долучившись до глобальної гонки за збереження внутрішньої пропозиції.

У понеділок уряд представив план, що передбачає інвестиції в розмірі 622 трильйонів вон (471 мільярд доларів США) з приватного сектору в період до 2047 року. Ці гроші підуть на будівництво 13 нових заводів з виробництва мікросхем і трьох дослідницьких центрів на додаток до вже існуючого 21 заводу. Очікується, що ця територія, яка охоплюватиме міста Пхентхек та Йонгін, стане найбільшою у світі, здатною виробляти 7,7 мільйона мікросхем щомісяця до 2030 року.

Передбачувані інвестиції різко зросли порівняно з тим, коли Сеул вперше оприлюднив плани Samsung і Hynix на 2023 рік. Уряд Кореї, який тісно співпрацює з приватними фірмами над вирішенням національних завдань, посилює підтримку вітчизняного сектору виробництва мікросхем, на який припадає близько 16% загального обсягу експорту.

Він пообіцяв захистити основу своєї економіки, борючись із зростаючою глобальною конкуренцією. У той час як Японія і Тайвань агресивно інвестують у власні галузі виробництва мікросхем, корейський уряд зобов’язується надати значні податкові пільги місцевим компаніям, що виробляють мікросхеми.

У рамках дворічного плану Samsung і Hynix мають намір побудувати свої найсучасніші заводи з виробництва мікросхем у себе вдома. Samsung робить велику ставку на ливарне виробництво – або виробництво чіпів для інших фірм – як частину інвестицій у розмірі 500 трильйонів вон до 2047 року. Менший конкурент Hynix має намір інвестувати 122 трильйони вон у виробництво пам’яті в Йонгіні за той самий період.

Уряд заявив, що в регіоні також розмістяться менші компанії, що займаються розробкою мікросхем та матеріалів. Основна мета – підвищити самодостатність країни в напівпровідниках, одночасно збільшивши її ринкову частку у світовому виробництві логічних мікросхем до 10% до 2030 року з 3% зараз.

Нагадаємо також: Вторгнення Китаю на Тайвань коштуватиме світовій економіці 10 трлн доларів, – Bloomberg© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube