Вторгнення Китаю на Тайвань коштуватиме світовій економіці 10 трлн доларів, – Bloomberg


13:1709.01.2024

Військове вторгнення Китаю на Тайвань обійдеться у світовій економіці 10 трильйонів доларів. Це відповідає приблизно 10% світового ВВП, що затьмарює удар від війни Росії проти України, пандемії COVID та світової фінансової кризи.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

Як зазначається в публікації, зростаюча економічна і військова вага Китаю, почуття національної ідентичності Тайваню, що зростає, і непрості відносини між Пекіном і Вашингтоном означають, що умови для кризи існують. Враховуючи, що у бюлетенях для голосування стоять відносини між двома сторонами протоки, вибори на Тайвані 13 січня стануть потенційною гарячою точкою.

При цьому мало хто вірить у високу ймовірність неминучого китайського вторгнення. Народно-визвольна армія не концентрує війська узбережжя. Повідомлення про корупцію у китайській армії ставлять під сумнів здатність президента Сі Цзіньпіна провести успішну кампанію. Офіційні особи США кажуть, що напруженість дещо ослабла на листопадовому саміті між президентом Джо Байденом і Сі Цзіньпіном, який пообіцяв вжити заходів щодо залучення іноземних інвесторів.

Тим не менш, початок війни Росії проти України і в Секторі Газа є нагадуванням про те, як напруження, що затягнулася, може перерости в конфлікт. Усі, від інвесторів з Уолл-стріт до військових планувальників та низки підприємств, які покладаються на тайванські напівпровідники, вже намагаються застрахуватися від ризику.

Експерти з національної безпеки в Пентагоні, аналітичні центри в США та Японії, а також глобальні консалтингові фірми обмірковують сценарії: від китайського морського “карантину” на Тайвані до захоплення віддалених островів Тайваню та повномасштабного китайського вторгнення.

Джуд Бланшетт, експерт з Китаю в Центрі стратегічних та міжнародних досліджень, каже, що інтерес до тайванської кризи з боку транснаціональних компаній, які він консультує, злетів після вторгнення Росії до України у 2022 році. За його словами, ця тема піднімається у 95% розмов.

Вторгнення Росії в Україну та нестача напівпровідників, коли світ знову відкрився після карантину COVID, дають невелике уявлення про те, що поставлено на карту для світової економіки. Наслідки війни в Тайванській протоці будуть набагато значнішими.

Тайвань виробляє більшу частину передових у світі логічних напівпровідників, а також безліч чіпів. У всьому світі 5,6% загальної доданої вартості припадає на сектори, які використовують чіпи як прямі ресурси – майже 6 трильйонів доларів. Загальна ринкова капіталізація 20 найбільших клієнтів гіганта виробництва мікросхем Тайванської напівпровідникової компанії складає близько 7,4 трильйона доларів. Тайванська протока – одна з найжвавіших морських шляхів у світі.

Читайте: Тайвань виділив $1 млн. для допомоги українським біженцям в Польщі© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube