Індія готова відмовитись від російської нафти – Reuters


21:4210.01.2024

Індія, яка є найбільшим імпортером російської нафти, зменшила обсяги закупівель від росії та готова повністю замінити їх на нафту з Саудівської Аравії. Про це повідомляє Reuters, пише УНН.

Найбільші нафтопереробні заводи Індії – Bharat Petroleum і найбільший у країні Indian Oil – вже зараз розглядають можливість придбати у саудівської Saudi Aramco по 1 млн бар. нафти.

Зазначається, що російська нафта створює Індії дедалі більше проблем і більше не є такою привабливою.

Зокрема, купівля російської легкої малосірчистої нафти “Сокіл” пов’язана з проблемами під час спроб провести платіж, розповів один зі співрозмовників агентства.

Крім того, Індія вже скоротила закупівлі нафти у росії у зв’язку з непривабливими знижками. У підсумку, Indian Oil прагне закуповувати більше палива з Саудівської Аравії та Західної Африки.

Тим більше Саудівська Аравія в січні знизила ціни до найнижчого рівня за 27 місяців, і найбільший індійський НПЗ зацікавився додатковим замовленням. Зокрема, на початку року Saudi Aramco знизила ціни на лютневі постачання нафти своєї ключової марки Arab Light у всіх регіонах на тлі зниження попиту. У випадку з Азією ціни впали на $1,5-2 за барель.

Читайте: Індія запустила супутник для вивчення чорних дір (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube