«Ви вже всі мали бути мільйонерами при такій собівартості. Що ви робите?» – нідерландський консультант нашим садівника


20:4523.11.2023

Петер Ван Аркель, консультант із садівництва з Нідерландів, на міжнароднму практичнму форумі «Інтенсивний сад: зерняткові, кісточкові, горіх» у Львові закликав українських садівників скористатися дуже низькою собівартістю виробництва яблук і груш та отримувати прибутки, пише agrotimes

На думку консультанта, садівники спочатку мають підвищити якість плодів. Висока врожайність – це добре, якщо в цей час підвищується і якість товару. А понижувати витрати дуже складно.

Петер Ван Аркель розповів, як деякі фермери намагаються зменшити кількість обприскувань, або добрив і тим самим понизити собівартість. 

Він зазначив, що так, звичайно, можна щось зекономити. Але при підрахунку в кінці року – ця сума не більше 0,5 -1 цент на кілограм. Та в багатьох випадках садівники отримували паршу або грушеву медяницю, і це коштувало набагато більше, ніж вони зекономили. 

За підрахунками консультанта вартість робочої сили в України в 11 разів нижча, ніж у Нідерландах, у рази нижча вартість землі або орендна плата за неї, нижча вартість дизпалива та хімпрепаратів.

«Ви вже всі мали бути мільйонерами. Собівартість вашого виробництва настільки низька. Що ви робите?», – звернувся до садівників нідерландський консультант.

На його думку, успішний сад починається із аналізу та підготовки ґрунту, підбору сортів, які хочуть клієнти. Важливо знати, куди експортуватиметься продукція, особливо для Гали. Також слід визначитися з типом формування, підщепою. Важливо інвестувати у навчання агрономів, застосовувати передові технології вирощування та догляду.

А економічний успіх ґрунтувати на якості у комбінації з урожайністю.

Нагадаємо, яблук цього року більше, але вони значно дорожчі© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube