Суд скасував рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку


14:3315.11.2023

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про незаконність націоналізації ПриватБанку. Провадження у справі про оскарження рішення закрили.

Про це УНН повідомляє із посиланням на пресслужбу НБУ.

«Суд 15 листопада скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року, яким було задоволено позов колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського до Національного банку, Кабінету Міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яким було визнано протиправними і скасовано рішення органів державної влади про виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави», – йдеться у повідомленні.

Деталі

В Національному банку привітали рішення суду апеляційної інстанції. В НБУ заявили, що рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави приймалося відповідно до норм чинного законодавства, було підтримане РНБО та урядом з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян.

«Сьогодні, через 6 років, суд підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам, на докапіталізацію якого держава витратила понад 155 мільярдів гривень. Також слід констатувати, що усі рішення державних органів щодо націоналізації ПриватБанку є чинними”, – заявив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

За словами Віктора Григорчука, судом застосовано Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності” № 590-ІХ, оскільки позовні вимоги у справі не відповідають положенням даного закону.

Читайте: Від Коломойського відкусили ще кусманчик. Суд повернув ПриватБанку контроль над 245 АЗС© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube