Українцям, які опалюють своє житло дровами та вугіллям, підвищать допомогу: що відомо


18:2113.11.2023

Додаткову підтримку для проходження зимового періоду отримають українці, які опалюють своє житло дровами та вугіллям. Відповідне рішення ухвалив уряд. Тепер для купівлі дров та вугілля можна буде отримати до 16 234 грн в рік. Про це УНН повідомляє із посиланням на урядовий портал.

Зазначається, що ухвалена урядом постанова суттєво збільшує обсяг фінансової підтримки домогосподарств, які опалюють своє житло дровами та вугіллям.

Згідно з нею, нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 збільшаться в середньому в 4 рази і становитимуть:

для надання пільг:

на вугілля – 1,87 т; на дрова – 6,22 т.

надання субсидії:

на вугілля – 2,23 т; на дрова – 7,41 т.

Розмір фінансової підтримки для українців, які користуються для опалення вугіллям або дровами, зросте у декілька разів. До цього часу загальний граничний розмір субсидії на тверде пічне побутове паливо становив 6973 грн на домогосподарство на рік. Тепер допомога може збільшитись до 16 234 грн на рік.

Розмір субсидії і додаткової підтримки розраховується індивідуально для кожного домогосподарства, і залежить від доходів родини: чим менші доходи, тим більшу частину витрат на паливо, оплатить держава та міжнародні партнери.

Підвищать виплати всім громадянам, які мають право на призначення пільги або субсидії на тверде пічне паливо. Виняток- громадяни, яким за рахунок програм міжнародних гуманітарних агенцій вже було здійснено виплату на придбання твердого палива на 2023-2024 опалювальний період у розмірі, який є не меншим за розміри, визначені даним проєктом.

Зазначається, що для перерахунку розміру виплат пільг та субсидії на тверде пічне побутове паливо в поточному році не потрібно спеціально звертатися до Пенсійного фонду України.

Якщо вашій родині вже призначено житлово-комунальну пільгу або субсидію на придбання твердого пічного палива, – вам перерахують її розмір автоматично. Але необхідно надати згоду Пенсійному фонду на передання ваших даних міжнародному донору для оплати вам підвищеного розміру підтримки, відповідно до даного Рішення. Згоду можна надати у відповідь на смс-повідомлення, яке надійде родинам, які вже отримують субсидії на тверде пічне паливо, або ж через електронний кабінет Пенсійного фонду, або ж звернувшись до відділення ПФУ.

Проект реалізується спільно з міжнародними партнерами України, зокрема УВКБ ООН, яке профінансує частину підвищених виплат.

Читайте: Опалювання без газу. Кабмін запускає експерементальний проект для забезпечення українців дровами© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube