На фоні загроз Тайваню Японія виділить $13 млрд на виробництво чипів


10:0613.11.2023

Уряд Японії виділить близько 2 трильйонів ієн (13 мільярдів доларів США) на підтримку зусиль, спрямованих на розвиток галузі виробництва мікросхем, що є останнім кроком азійської країни, спрямованим на відновлення колишньої слави в цьому критично важливому секторі.

Про це пише Reuters.

Країна є провідним постачальником інструментів та матеріалів для виробництва мікросхем, яка за останні десятиліття втратила свої переваги у виробництві, і зараз надає субсидії виробникам мікросхем для нарощування потужностей.

Очікується, що частина коштів, які будуть виділені через додатковий бюджет на цей фінансовий рік, буде використана для підтримки тайванського виробника мікросхем TSMC (2330.TW) та підприємства з лиття мікросхем Rapidus, яке має на меті виробляти найсучасніші мікросхеми на Хоккайдо.

Виділення коштів на розвиток мікропроцесорної індустрії є частиною обіцяних прем’єр-міністром Фуміо Кісідою витрат у розмірі 13,1 трильйона ієн у додатковому бюджеті на 2023/24 рік, який його уряд схвалив у п’ятницю.

Для фінансування витрат Японія має намір випустити облігації на суму близько 9 трильйонів ієн (59,8 мільярда доларів), що викликає певні побоювання щодо зростання боргу. ($1 = 151,3400 ієни)

Нагадаємо, раніше ІншеТВ повідомляло про найбільшу інвестицію в історії. В Польщі побудують завод з виробництва чіпів – на $4,6 млрд.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube