Понад 200 млн.грн. надійшло до державного бюджету завдяки роботі комплексів WIM


12:3908.11.2023

Система автоматичного зважування у русі – WIM (weigh-in-motion) дозволяє слідкувати за дотриманням габаритно-вагових норм транспортом. Лише у цьому році завдяки її функціонуванню до бюджету було сплачено 203 мільйони гривень. 

Загалом, за два роки з початку запуску перших WIM, бюджет отримав вже 307 мільйонів грн. 

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, передає Інше ТВ. 

Принцип роботи WIM – автоматична фіксація порушень вагових норм. Після цього перевізник отримує відповідну постанову із інформацією про порушення та має сплатити штраф. Сума штрафів залежить від відсотка перевантаження: мінімально це 8,5 тис грн, максимум – 51 тисяча гривень. 

Наразі на головних транспортних артеріях працює 50 таких комплексів, що дозволяють зберігати автомобільні дороги.  

На дорогах, які не охоплені роботою WIM систем, також відбувається відповідний контроль. Зокрема, зараз інспектори Державної служби з безпеки на транспорті можуть супроводжувати транспорт із ознаками порушення вагових норм до найближчого місця зважування для проведення контролю у межах 50 кілометрів. Якщо факт порушення підтвердиться, до перевізника буде застосований штраф. 

У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на всій території України WIM системи було вимкнено з безпекових питань, але для покращення стану безпеки дорожнього руху, зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод, збереження від руйнування автомобільних доріг загального користування у травні 2022 року їх функціонування було відновлено.

Як повідомляло Інше ТВ, два роки тому, ще до повномасштабного російського вторгнення, Мінінфраструктури хотіло поставити WiM-системи у всіх портах України та посилити габаритно-ваговий контроль, у тому числі і на Миколаївщині.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube