Світовий банк прогнозує збільшення цін на нафту в разі ескалації війни на Близькому Сході


20:1530.10.2023

У разі ескалації конфлікту на Близькому сході ціни на нафту можуть суттєво подорожчати. Такий прогноз зробив Світовий банк, пише УНН з посиланням на Reuters.

У звіті Світового банку «Перспективи сировинних ринків» зазначається, що очікує, що світові ціни на нафту становитимуть у середньому 90 доларів за барель у четвертому кварталі цього року. Таким чином середня ціна цього року становитиме 81 доларів. Зазначено, що ціни на нафту зросли приблизно на 6% з початку війни Ізраїлю та ХАМАС.

Також у звіті описуються прогнози підвищення цін на нафту через можливу ескалацію конфлікту на Близькому Сході. У доповіді описані три сценарії подальшої динаміки цін, засновані на історичних епізодах регіональних конфліктів з 1970-х років.
Сценарій “невеликих коливань”, еквівалентний скороченню видобутку нафти під час громадянської війни в Лівії в 2011 році, призведе до зростання цін на нафту в діапазоні від 93 до 102 доларів за барель у четвертому кварталі.

Сценарій “середніх коливань”, приблизно еквівалентний війні в Іраку в 2003 році, призведе до скорочення світових поставок нафти на 3-5 млн барелів на добу, що підштовхне ціни до 109-121 долара за барель.

Сценарій “великих коливань” наближається до наслідків арабського нафтового ембарго 1973 року, скорочуючи світову пропозицію нафти на 6-8 млн. барелів на добу. Це спочатку призведе до зростання цін до 140-157 доларів за барель, тобто до стрибка на 75%.

Читайте: Коли Україна припинить транзит російського газу? Відповів керівник “Нафтогазу”© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube