Ізраїльський шекель рекордно обвалилився


18:0209.10.2023

Ізраїльський шекель 9 жовтня впав до мінімуму за вісім років щодо долара США на тлі війни на Близькому Сході. Про це повідомляє Times of Israel, пише Кореспондент.

Банк Ізраїлю оголосив у понеділок, що планує продати до 30 мільярдів доларів в іноземній валюті, щоб захистити шекель від краху після того, як країна офіційно оголосила статки війни після руйнівного раптового нападу терористів ХАМАС на вихідних.

У банку заявили, що “працюватимуть на ринку в майбутній період, щоб пом’якшити волатильність обмінного курсу шекелю та забезпечити необхідну ліквідність для подальшого належного функціонування ринків”.

Незважаючи на заяву Банку Ізраїлю, шекель ослаб більш ніж на 2% до приблизно 3,92 за долар на ранкових торгах 9 жовтня, оскільки ізраїльські сили продовжують боротися з терористами ХАМАС у містах поблизу кордону із сектором Газа.

У п’ятницю представницький курс Банку Ізраїлю було встановлено на рівні 3,8630 шекеля за долар.

Також Банк Ізраїлю заявив, що надасть ринку доларову ліквідність через механізми SWAP на суму до 15 мільярдів доларів. Механізми SWAP є формою майбутніх контрактів, за допомогою яких дві сторони обмінюють грошові потоки або зобов’язання за двома різними фінансовими інструментами.

Востаннє шекель падав більш ніж на 3% проти долара до 3,9581.

“Банк Ізраїлю продовжить стежити за розвитком подій, відстежувати всі ринки і діяти, використовуючи доступні йому інструменти в міру необхідності”, – йдеться у заяві центрального банку.

Читайте: Атака на Ізраїль – найбільший провал ізраїльської розвідкиз часів війни Судного дня, – Bloomberg© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube