З Одеси вийшло перше після закритті “зернового коридору” судно (ФОТО)


09:4216.08.2023

Контейнеровоз «JOSEPH SCHULTE» (прапор Гонконг) вийшов з Одеси та рухається встановленим для цивільних суден тимчасовим коридором до/з чорноморських морських портів України.

Про це повідомили в Міністерстві відновлення України.

«Перше судно рухається встановленим для цивільних суден тимчасовим коридором до/з чорноморських морських портів», – підкреслив Олександр Кубраков.

З Одеси вийшло перше після закритті "зернового коридору" судно (ФОТО) 1

Коридор першочергово буде використовуватися для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення російської федерації.

Згідно з навігаційним дорученням ВМС ЗСУ №6 тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України почали діяти з 8 серпня 2023 року.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство і закликає росію припинити будь-які погрози та дотримуватися міжнародних конвенцій.

Останній раз судно виходило в рамках Зернової угоди 16 липня з порту Одеса. Після зриву Зернової угоди, російська федерація вдалася до системних повітряних атак портової інфраструктури для зупинки українського агроекспорту.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube