Нафтові доходи Росії перевищили $15 млрд – МЕА


17:3411.08.2023

Росія у липні зберегла експорт нафти та нафтопродуктів на рівні червня – 7,3 млн барелів на добу, при цьому її доходи від експорту зросли на $2,5 млрд – до $15,3 млрд. Це максимальний рівень із листопада минулого року, коли вони становили $15,8 млрд, повідомило Міжнародне енергетичне агентства (МЕА) у звіті, оприлюдненому у п’ятнцю, 11 липня, пише Кореспондент.

“Високі ціни на нафту у поєднанні із зменшенням дисконту на російські сорти підштовхнули оцінювану виручку від експорту на $2,5 млрд, до $15,3 млрд”, – йдеться у звіті.

При цьому МЕА зазначає, що російські доходи на $4,1 млрд нижчі за рівень липня минулого року.

При цьому експорт нафти в липні знизився на 200 тис. б/д – до 4,6 млн барелів, що є мінімумом з минулого грудня. Однак це було компенсовано таким самим зростанням поставок нафтопродуктів до 2,7 млн б/д.

Видобуток нафти в РФ у липні, за даними МЕА, скоротився ще на 50 тис. б/д – до 9,4 млн б/д, на тлі зниження обсягів експорту та зростання переробки.

“Це означає, що Москва більш ніж виконала добровільне скорочення (видобування – ред.) на 500 тис. б/д”, – йдеться у звіті.

Також вказано, що експорт російської нафти до Китаю та Індії зменшився за минулий місяць, але на нього припало 80% поставок.

Читайте: Вночі безпілотники атакували Рівненщину – зруйновано нафтобазу (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube