Байден попросив у Конгресу $24 млрд для України


06:0711.08.2023

Президент Сполучених Штатів Джозеф Байден звернувся до Когресу із запитом стосовно додаткового фінансування в розмірі близько 40 млрд доларів. Частина цієї суми піде на допомогу Україні.

Про це повідомила журналістка видання Politico Емма Кейтлін, пише Кореспондент.

Вона зазначила, що понад 24 мільярдів доларів підуть на допомогу Україні. Крім того, 12 мільярдів доларів отримає Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій (FEMA). Іще чотири мільярди доларів підуть на вирішення проблем на південному кордоні країни.

Цю інформацію повідомляє і CNN.

За інформацією видання, запит на фінансування, який буде оприлюднено найближчим часом, передбачає виділення Україні понад $13 млрд у вигляді допомоги у сфері безпеки та $7,3 млрд у вигляді економічної та гуманітарної допомоги.

Також пропонується виділити фінансування $3,3 млрд на відновлення інфраструктури в країнах, які постраждали від російського вторгнення (це крок обґрунтований як спроба перебити “нав’язливе” китайське кредитування таких країн), і $4 млрд на посилення безпеки кордонів.

Як раніше повідомлялося, ще $12 млрд буде запрошено для передання до фонду допомоги постраждалим від стихійного лиха. Видання зазначає, що це має зробити схвалення всього пакету більш прийнятним для республіканців, які займають крайні позиції.

“Оскільки наслідки російської війни відбиваються в усьому світі, Сполучені Штати віддані підтримці рішучої глобальної протидії незаконній війні Росії”, – написала директорка з бюджету Байдена Шаланда Янг у листі з викладом суті запиту спікера Палати представників Конгресу Кевіна Маккарті.

Ситуація в Конгресі нині менш сприятлива для ухвалення рішень про підтримку України, оскільки республіканська більшість зазнає дедалі більшого тиску з тим, щоб вона більш підтримувала політичну лінію Дональда Трампа.

WP пише, що допомога Україні б’є всі рекорди, і США вже виділили $66,2 млрд. За даними CNN, США схвалили відправлення до України танків Abrams. Очікується, що вони будуть в Україні до осені.

Читайте: США перед виборами. В Конгресі заявили, що син Байдена отримував «мільйони» від олігархів РФ, Казахстану та України© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube