В Україні скоро запрацює Земельний банк, “прозорий ринок оренди державних земель с/г призначення”. Сайт вже є


08:3107.08.2023

Фонд державного майна України презентував сайт, присвячений запуску Земельного банку, на якому опубліковані відповіді на головні запитання, а також карта, де розміщені землі, які будуть акумулюватися в Земельному банку.

Сайт доступний за посиланням.

Земельний банк – це прозорий ринок оренди державних земель с/г призначення, які перебувають у користуванні державних с/г підприємств.

“Цей новий інвестиційний продукт дозволить кожному українцю розпочати власну справу, орендувавши земельну ділянку через онлайн-аукціон на Prozorro.Продажі. Цей інструмент унеможливлює корупцію та прибирає будь-які тіньові схеми”, – обіцяють на сайті.

Нагадаємо, 27 липня Верховна Рада ухвалила закон, який запускає прозору оренду державних с/г земель через онлайн-аукціони. Цей документ дозволить Фонду держмайна створити Земельний банк.

“‎Головна мета – побороти корупцію на державних сільгоспземлях. Щорічно недобросовісні менеджери державних агропідприємств здавали бізнесу державні землі в оренду за сірими схемами. У їхні кишені потрапляли десятки мільйонів доларів кешу, а державі – збитки”, – заявив голова ФДМУ Рустем Умєров.

Як зазначили у Фонді, майже 700 тис. га державних с/г земель роками не приносили жодних коштів для бюджету та громадян. Для того, щоб це змінити, державні с/г землі мають бути акумульовані в Земельному банку, який буде здавати ці землі в оренду на відкритих онлайн-аукціонах на Prozorro.Продажі.

Перші аукціони відбудуться в 2024 році.

За попередніми розрахунками, очікуваний економічний ефект від запровадження прозорої оренди складатиме до 7 млрд грн на рік, сподіваються в ФДМУ. © Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube