Інтереси польських фермерів важливіші: Польща запровадить ембарго на українське зерно після 15 вересня


14:1906.08.2023

Якщо Євросоюз зніме ембарґо на зерно з України після 15 вересня, Польща запровадить заборону в односторонньому порядку.

Про це заявив міністр сільського господарства та розвитку села Роберт Телюс, пише «Польське Радіо», передає Інше ТВ. 

У телепрограмі «Тиждень» він розповів, що коаліція п’яти прифронтових країн інтенсивно працює з Брюсселем над мирним вирішенням цього питання.

Польський міністр послався на слова прем’єр-міністра Матеуша Моравєцького, який раніше заявив, що Польща продовжить заборону українських товарів попри рішення ЄС.

«У квітні ми показали, що можемо це зробити. Інтереси польських фермерів є для нас найважливішими», — додав міністр.

Він зазначив, що, незважаючи на спроби розвалити коаліцію країн, які хочуть продовжити заборону на імпорт зерна з України на свою територію, п’ять столиць постійно співпрацюють. 

«Всі знають, що лише разом ми можемо щось виграти в Європейському Союзі. Я радий, що ми створили цю коаліцію і — як поляки — ми її очолюємо. Я сподіваюся, що це відкриє очі Союзу, що ми разом у цьому питанні, і що ми досягнемо успіху», — сказав міністр Телюс.

Заборону на імпорт зерна з України Єврокомісія ввела на початку травня. Рішення замінило односторонні заборони сусідніми з Україною країнами. Йдеться про чотири види зернових культур: пшеницю, кукурудзу, ріпак та соняшник. 

Як повідомляло Інше ТВ, Єврокомісія працює з 5 країнами ЄС над вирішенням логістичних проблем щодо експорту українського зерна© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube