Мінекономіки та Мінцифри працюють над механізмом «єБронювання» працівників


06:3520.07.2023

В Україні розробляють електронний сервіс для бронювання працівників від мобілізації. На його створення піде приблизно три місяці.

Про це заявив заступник міністра економіки Ігор Фоменко, передає Укрінформ.

Напрацьовують механізм під умовною назвою “єБронювання” Міністерство економіки спільно з Міністерством цифрової трансформації.

“Попередньо, те, що ми проговорюємо з Мінцифри, це буде послуга, де підприємство буде створювати свій кабінет, заходити, вводити дані військово-облікової спеціальності, дані працівників, автоматично з Пенсійного фонду та Податкової буде підтягуватись вся необхідна інформація. І потім, ледь не автоматично, якщо немає обмежень, формуватиметься електронне бронювання”, – сказав Фоменко під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з представниками Мінекономіки.

Такий електронний документ міститиме і QR-код, і його можна буде роздруковувати. Це буде підтвердженням того, що людина заброньована.

“Думаю, що на все це піде десь три місяці, тому що це повністю буде руйнувати діючий алгоритм бронювання. І 76-ту постанову теж будемо повністю переписувати з урахуванням того, що це буде діджиталізований процес”, – сказав Фоменко.

За даними заступника міністра, зараз заброньовано вже понад 500 000 військовозобов’язаних, понад 4000 підприємств визначено критично важливими – без врахування тих, які визначають обласні військові адміністрації.

Минулого тижня Кабінет міністрів розширив перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані від мобілізації, та встановив чіткі терміни розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їх критично важливими – не більше як 10 робочих днів.

Для визнання критично важливими (що дає право на бронювання співробітників) підприємства мають відповідати трьом або більше критеріям із семи. Це розмір сплачених податків та зборів, відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ, важливість значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади, резидентство у Дія.City тощо.

Для деяких підприємств, наприклад, у сфері паливно-енергетичного комплексу, достатньо відповідати двом та більше критеріям.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube