Знайдений механізм компенсації за завдані Росією збитки – Малюська


07:5009.07.2023

Механізм компенсації збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, знайдено.
Про це в ефірі телемарафону сказав міністр юстиції Денис Малюська, передає Укрінформ.

“Механізм компенсації завданих Росією Україні збитків – знайдено. Вчора відбулась зустріч міністрів юстиції G7 у Токіо, де ключовою темою обговорення була юридична реакція на агресію Російської Федерації. У нас з міжнародними колегами є повне розуміння спільної мети і є розуміння, як це має виглядати”, – сказав Малюська.

Читайте також: Міністри юстиції G7 підтвердили підтримку розслідування воєнних злочинів росіян в Україні
Він зазначив, що такий механізм складається з трьох ключових елементів. Перший елемент – створення реєстру збитків – це всі фото-, відеодокази, покази свідків тощо.

“Він уже зараз на середині своєї імплементації. Створено міжнародну організацію, яка називається Міжнародний реєстр збитків”, – зауважив Малюська.

Він підкреслив, що уже понад 40 країн приєдналось до цього механізму і забезпечують його фінансування і функціонування.

Українська сторона очікує, що реєстр повномасштабно буде створений і запущений вже ближче до кінця року і буде “підвантажена інформація з нашого внутрішньо-локального реєстру, а також підвантажені інші дані і докази, які будуть наявні”.

Другим елементом Малюська назвав створення компенсаційної комісії, яка розгляне вимоги і скаже скільки, кому і що винна Російська Федерація з точки зору компенсації.

“Тут теж у нас є розуміння з колегами. Питання лише юридичних формальностей. Ми в процесі дискусій і обговорень. Очікуємо, що рішення і дискусії відбуватимуться наприкінці літа – на початку осені цього року”, – зазначив міністр юстиції.

За його словами, третій етап – наповнення фінансуванням, що є найскладнішим. Малюська зауважив, що це питання так само буде вирішуватись в міру наповнення і визначення розміру збитків. Він наголосив, що усі кошти, які зараз арештовані, усі активи, які зараз націоналізуються, кошти від цих активів будуть спрямовуватись у відповідні фонд-компенсації, які ці компенсації сплачуватимуть.

“Працюємо з нашими колегами зі Сполучених Штатів. Вони конфіскували нещодавно активи одного з російських олігархів. Кошти, які виручені від такої конфіскації, в пілотному режимі ми якраз спробуємо відправити на рахунок, щоб потім цей компенсаційний механізм міг працювати. Але ця сума порівняно невелика з тим, які збитки завдані. Відповідно, ми працюємо над тим, щоб відібрати всі активи Російської Федерації на Заході і направити їх на компенсації”, – додав міністр.

Читайте: Медиа плюс Новинский. Малюська пояснил, почему Ахметов больше не олигарх© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube