Мінекономіки оцінило будівництво нової ГЕС


12:3807.06.2023

Вартість будівництва нової ГЕС на Каховському водосховищі може коштувати близько $1 млрд. Про це напередодні повідомило Мінекономіки, пише Кореспондент.

“Ціна будівництва нової ГЕС може коштувати близько $1 млрд, оскільки мова йде не тільки про встановлення нових гідроагрегатів, а про відновлення цілісності величезної греблі. Лише на відновлення дамби піде щонайменше п’ять років і кумулятивний ефект гуманітарних та екологічних наслідків підриву буде лише наростати”, – сказала перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

У відомстві назвали знищення дамби Каховської ГЕС російськими агресорами однією з найбільших техногенних катастроф у Європі за останні десятиліття. В результаті чергового злочину РФ можуть бути підтоплені до 80 населених пунктів, знищено частину місцевої флори та фауни, кілька мільйонів людей можуть залишитися без питної води, під загрозою продовольча безпека та можливі інші катастрофічні наслідки.

“Зараз Україні потрібна якомога швидша допомога у мінімізації та ліквідації наслідків підриву в інтересах усього людства. Перш за все йдеться про демонтування та будівництво з нуля цілого комплексу нової ГЕС. За попередніми підрахунками Міндовкілля та Держекоінспекції збитки водним ресурсам завдано на 2 млрд гривень. Сума тільки збільшуватиметься”, – наголосила Свириденко.

Читайте: Руйнування Каховської ГЕС можна прирівняти за наслідками до використання тактичної ядерної зброї 5-10 кілотонн© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube