У Раді запропонували значно підняти акцизи на пальне


18:0205.06.2023

У Верховній раді зареєстрований законопроект про підвищення ставок акцизу на пальне. Депутат з фракції “Слуга народу” Мар’ян Заблоцький пропонує додатково збирати до бюджету 1,2 млрд гривень щомісячно.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проект №9348.

Проектом пропонується встановити наступні ставки акцизного податку:

для бензинів – 175 євро за 1000 літрів,
дизельне пальне – 175 євро за 1000 літрів,
газ скраплений – 129,5 євро за 1000 літрів.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, такі ставки забезпечать надходження до державного бюджету у розмірі 6,4 млрд гривень щомісячно, що на 1,2 млрд гривень більше в порівнянні зі ставками діючої редакції Податкового кодексу України (будуть діяти з 01.07.2023 року).

Автор проекту зазначає, що акцизний податок, який включається в ціну продукту безпосередньо впливає на попит взаємозамінних продуктів. Так, значне відхилення ставок акцизного податку між скрапленим газом та бензином зумовлю підвищений попит на скраплений газ. В свою чергу, на сьогодні ринок скрапленого газу є імпортозалежним, більше того, велика вірогідність потрапляння такого продукту з рф, через такі країни як Польща, Литва, Латвія.

“Тобто зберігається невиправданий дисбаланс у ставка акцизного податку на користь скрапленого газу. Також, з огляду на необхідність забезпечення достатнього рівня доходів до Державного бюджету в умовах військового стану необхідно підвищити ставки акцизного податку на нафтопродукти, але з урахуванням необхідності збалансованості попиту між взаємозамінними нафтопродуктами”, – йдеться в проекті.

Читайте: Збували неякісне пальне через мережу АЗС фермерам та перевізникам: слідчі поліції Миколаївщини оголосили підозру організатору злочинного угруповання (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube