На 40 років під 0,15% річних із відстрочкою повернення. Україна залучить $8 млрд. від Південної Кореї 


12:1917.05.2023

17 травня в рамках конференції «Азійське лідерство» відбулася церемонія підписання Попередньої Угоди між урядом України та Урядом Республіки Корея стосовно кредитів від Фонду економічного розвитку і співробітництва (EDCF), спеціального підрозділу Корейського Експортно-Імпортного Банку. Від України участь у церемонії взяла Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Захід відбувся в рамках візиту української делегації за участю Першої леді України Олени Зеленської до Республіки Корея.

Про це повідомляє Міністерство економіки.

Юлія Свириденко зазначила, що Україна включена до переліку пріоритетних країн двостороннього співробітництва з Кореєю в рамках програми Офіційної допомоги розвитку.

“Можливість отримання першого траншу від EDCF в розмірі до $300 млн з’явиться вже в 2023 протягом 3-4 місяців з моменту підписання другого етапу угоди, що очікується за місяць від сьогоднішньої надзвичайно важливої події. Наступний транш до $3 млрд стане доступним в 2024 році з поступовим збільшенням ліміту до $8 млрд по мірі наповнення пайплайну проектів”, – сказала вона.

Свириденко зазначила, що Україна зможе використовувати корейські потужності та досвід для відбудови зруйнованої інфраструктури, промислових та цивільних об’єктів.

Зокрема кошти будуть залучатися на довгостроковий період під мінімальні відсотки: термін кредиту може становити до 40 років під 0,15% річних з відстрочкою повернення тіла кредиту на 10 років. Позики надаватимуться Експортно-імпортним банком Кореї у рамках фонду EDCF.

У вівторок, 16 травня, перша леді України Олена Зеленська зустрілася у Сеулі з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем. Раніше Сеул наголошував, що їхнє законодавство забороняє постачання зброї країнам, які перебувають у стані конфлікту. Але у квітні Юн Сок Йоль заявив, що Південна Корея може розширити свою підтримку України, вийшовши за межі гуманітарної й економічної допомоги.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube