Щоб Україна відновилася за 5 років, потрібен чистий приплив $250 млрд., і щоб економіка зростала на 14% на рік


06:0617.05.2023

П’ятирічний період відновлення України вимагатиме додаткових інвестицій у розмірі близько $50 млрд на рік завдяки припливу іноземного капіталу, в тому числі приватного.

Про це повідомляє Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) в своєму звіті «Регіональні економічні перспективи», пише Forbes.

У ЄБРР зазначили, що швидке відновлення не є нормою і історично більшість економік, які вийшли зі збройного конфлікту, ані відчувають довготриваючого спокійного періоду протягом 25 років після нього, ані відновлюються до довоєнного рівня доходу на душу населення, навіть у довгостроковій перспективі. 

Водночас 29% економік справді досягають довоєнного рівня ВВП на душу населення протягом п’яти років. 

«Щоб Україна відновилася протягом п’яти років, її економіка мала б зростати на 14% на рік протягом усього цього періоду. Це підвищить середній ВВП до $225 млрд з приблизно $150 млрд у 2022 році в постійних цінах», – сказано у звіті банку.

Основною рисою, яка є спільною для періодів стійкого надзвичайно високого економічного зростання, є високе співвідношення інвестицій до ВВП.

«У цьому сценарії різницю між необхідним рівнем інвестицій і наявними внутрішніми заощадженнями, ймовірно, потрібно буде покрити за рахунок зовнішнього фінансування (чистий приплив капіталу) у розмірі 20% ВВП або $50 млрд на рік», – йдеться у повідомленні.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube