На відновлення залізниці залучать 200 млн євро


07:1013.05.2023

Кабмін спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку готує проєкт відновлення залізниці, на втілення якого буде залучено 200 млн євро. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у межах робочої поїздки в Харківську область, пише Кореспондент.

“Спільно з ЄБРР готуємо проєкт відновлення залізниці. Ухвалюємо рішення про залучення від ЄБРР 200 млн євро для Укрзалізниці. Це кошти для закупівлі обладнання, необхідного для відновлення залізничних коридорів з ЄС, покращення пасажирських перевезень та закупівлі додаткових локомотивів”, – сказав глава уряду.

За словами Шмигаля, влада також продовжує подальшу підтримку регіонів через виділення коштів на компенсацію за спожиті комунальні послуги під час розміщення переселенців у будівлях державної та комунальної власності. КМУ виділяє на це чергові 220 млн гривень.

Також він додав, що у межах платформи Президента України Володимира Зеленського United24 буде відкритий новий напрямок для збору коштів це гуманітарне розмінування. Це буде офіційно затверджено на рівні змін до Указу Президента.

Крім того, Кабінет Міністрів розширює дію програми пільгового кредитування 5-7-9, щоб нею могли скористатися ТЕЦ та ТЕС, аби відновити пошкоджене через бойові дії обладнання.

Прем’єр-міністр зазначив, що енергетика – це одна з найбільш постраждалих від російського терору сфер. Збитки колосальні.

Він відвідав Харківську ТЕЦ, де на власні очі побачив руйнування.

Глава уряду додав, що на Харківщині та ще в чотирьох регіонах розпочали реконструкцію об’єктів та мереж теплопостачання. Готуються пілотні проєкти для децентралізації енергосистеми. Влада шукає ресурси та можливості, аби зробити все вчасно до наступного опалювального сезону.

Читайте: В Украине могут начать собирать швейцарские поезда. Если будет госзаказ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube