Банки вже заробили більше, ніж за 2022 рік – НБУ


18:0205.05.2023

Чистий прибуток після оподаткування платоспроможних українських банків у січні-березні 2023 року склав 34 млрд гривень проти 152 млн гривень збитку за аналогічний період минулого року. Про це повідомив Національний банк у п’ятницю, пише Кореспондент.

За даними регулятора, доходи банків за січень-березень зросли на 46,6% до 103,984 млрд гривень, а витрати впали на 1,6% – до 69,928 млрд гривень.

“Головні чинники прибутковості сектору – зростання доходів в результаті поступового відновлення банківської діяльності та порівняно несуттєві обсяги доформування резервів”, – зазначили у НБУ.

Чистий процентний дохід за І квартал у річному обчисленні збільшився на 41%. “Попри значне збільшення відсоткових витрат у результаті підвищення відсоткових ставок за депозитами, відсоткові доходи зросли ще суттєвіше”, – додали в пресслужбі.

Чистий комісійний дохід піднявся на 20%, порівняно з результатом І кварталу 2022 року. Обсяги банківських послуг відновлюються з поступовим відновленням економічної активності, у тому числі після обстрілів енергетичної інфраструктури наприкінці минулого – на початку поточного року, зазначили в НБУ.

Ткож підвищенню прибутковості банків також сприяє позитивний результат операцій з купівлі-продажу валюти, який у першому кварталі був у 2,3 рази вищим у річному обчисленні.

Станом на 1 квітня 2023 року лише п’ять банків з 65 платоспроможних установ були збитковими із сукупним збитком 40 млн гривень.

Читайте: Скільки коштуватимуть нафта та газ: НБУ оновив прогноз до 2025 року© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube