Європа оновила рекорд по імпорту СПГ


21:0602.05.2023

За підсумками квітня надходження надходження скрапленого природного газу (СПГ) із терміналів до газотранспортної системи Європи сягнули рекордних 12,07 млрд куб. м. Про це свідчать дані Європейської мережі операторів газотранспортних систем (ENTSOG) у віторок, 2 травня, пише Кореспондент.

Зазначається, що попередній максимум для квітня у 10,65 млрд куб. м було встановлено у 2022 році. Але тепер оновлено рекорд за всю історію спостережень за всіма місяцями.
Усього з початку 2023 року надходження СПГ із терміналів до газотранспортної системи Європи становлять близько 44,5 млрд куб. м.

У поточному році СПГ посідає перше місце за часткою серед джерел отримання газу Європою – 31%. На другому місці з часткою 24% – постачання з Північного моря (в основному газ Норвегії), на третьому з 22% – використання газу з підземних сховищ ЄС.

Частка постачання газу зі сходу (російський газ, постачання газу України, а також відбір європейськими компаніями свого газу із ПГС України) впала до 6,4%. Це менше, ніж поставляється із Північної Африки (8,6%), але більше, ніж із Великобританії (5,6%)

Читайте: Замена российскому газу: Германия договорилась с Катаром о поставках СПГ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube