Україна призупиняє експорт зерна в Польщу, транзит буде продовжений під жорстким контролем


18:5907.04.2023

Міністр аграрної політики Польщі Роберт Телус після переговорів повідомив, що українська сторона погодилася на польські пропозиції щодо транзиту зерна через країну. Україна запропонувала поки що зберегти лише контрольований транзит зерна через Польщу.

Про це повідомляє Polskie Radio
Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Роберт Телус разом із заступником голови міністерства Рафалом Романовським відвідали сьогодні польсько-український кордон. На місці міністр сільського господарства України Микола Сольський представив їм пропозиції щодо імпорту товарів.

-Українська сторона виступила з пропозицією, що на певний період часу ввезення зерна до Польщі має бути суттєво обмежене – а на даний момент навіть повністю припинене. Мова не йде про транзит – він буде дуже жорстко контролюватися”, – заявив новий міністр сільського господарства після переговорів (попередній міністр змушений був подати у відставку саме через неспроможність вирішити цю проблему, яка загострилася настільки, що польські фермери погрожували зіпсувати візит Зеленського, який відбувся днями).

Польський міністр подякував українському міністру аграрної політики та продовольства Миколі Сольському за готовність спільно вирішувати проблему на ринку зерна.

– Ми підпишемо певний документ, в якому буде зафіксовано те, що ми сьогодні встановили, про що ми сьогодні домовилися. Це буде документ, який буде спільно виконуватися як українською, так і польською стороною”, – сказав очільник Мінагрополітики.

Телус підкреслив, що найважливішою метою спільних дій є розвантаження зернових складів.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube