Нацбанк залишає облікову ставку на рівні 25%, але вводить нові правила


23:0016.03.2023

Правління НБУ ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних та запровадити додаткові заходи, повідомили у Нацбанку, пише УНН.

“Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних і запровадити комплекс додаткових заходів для посилення конкуренції банків за строкові депозити населення”, – ідеться у повідомленні.

Як повідомили у регуляторі, рішення НБУ спрямовані на “підвищення привабливості строкових заощаджень у гривні, посилення стійкості валютного ринку та забезпечення подальшого зниження інфляції”.

Які саме заходи вживатиме НБУ

з 7 квітня 2023 року НБУ: запроваджує тримісячний депозитний сертифікат під облікову ставку з прив’язкою обсягів вкладень у цей інструмент до обсягів залучень банками гривневих депозитів населення строком від трьох місяців; знижує ставку за депозитними сертифікатами овернайт із 23% до 20%;

з 11 травня 2023 року – пільгові нормативи резервування за строковими коштами на рахунках фізичних осіб в національній валюті (0%) та в іноземній валюті (10%) поширюватимуться лише на депозити з початковим строком від трьох місяців.

Читайте: Минулого року Нацбанк надрукував для бюджету 400 млрд. грн. Що буде з курсом?

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Нацбанк залишає облікову ставку на рівні 25%, але вводить нові правила' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube